Půjčovna aut na dovolenou – jakou vybrat pro bezproblémovou cestu?

Mladý pár autem na dovolené

Půjčení auta na dovolenou je skvělým způsobem, jak si užít maximální svobodu a flexibilitu. Při výběru autopůjčovny je však důležité zvážit několik faktorů, abyste měli jistotu, že si vyberete tu správnou. Na následujících řádcích se pak dozvíte, jak vybrat tu nejlepší autopůjčovnu pro bezproblémovou cestu na dovolenou.

Ne vždy ale postačuje osobní automobil, proto nevynecháme ani možnosti pronajmutí dodávek na zahraniční dovolenou. Po přečtení tohoto článku tedy budete mít kompletní představu o tom, jaká půjčovna aut na dovolenou bude pro vás ta pravá, co si v ní zapůjčit a na co si dát pozor při jejím hledání.

Proč si půjčit auto na dovolenou?

Pokud ale ještě nejste pevně rozhodnutí, jestli dáte přednost cestě autobusem, vlakem, letadlem nebo vsadíte na auto, tak si nejprve představme hlavní výhody cestování autem do zahraničí. Pakliže si najdete spolehlivou a vstřícnou autopůjčovnu, tak získáte flexibilitu cestovat kamkoliv chcete. 

Skvělé je pochopitelně i to, že když si půjčíte auto, tak se můžete vydat na výlety, jež jinak nejsou dostupné hromadnou dopravou. Nemluvě o tom, že máte více prostoru na své osobní věci. Můžete si tak vzít všechny potřebné věci, aniž byste se museli starat o to, jestli vám bude stačit místo v zavazadle.

Díky půjčení auta není potřeba se přizpůsobovat jízdnímu řádu hromadné dopravy nebo čekat na ostatní turisty. Můžete se tudíž zastavit, kde chcete, a strávit tam tolik času, kolik jen budete chtít. Navíc získáte více soukromí. Zkrátka půjčení auta na dovolenou je rozhodně smysluplnou volbou, jež se vám bohatě odmění.

Půjčovna aut do zahraničí
Půjčovna aut do zahraničí

Jakou půjčovnu hledat?

Jak by měla vypadat ideální půjčovna aut na dovolenou, v níž seženete spolehlivé auto na cestu na vaši vysněnou dovolenou? Seriózní autopůjčovna by kupříkladu měla mít široký výběr aut, ze kterých si lze vybírat, přičemž bezpodmínečný základ vozového parku by měly určitě tvořit moderní automobily

Dále by půjčovna aut do zahraničí měla nabízet dobré pojištění, které vás ochrání v případě nehody nebo poškození auta. Stejně tak je důležité, aby měla transparentní podmínky pronájmu. Ty si vždy důkladně pročtěte, neboť obsahují informace o vrácení auta, o pokutách za porušení pravidel a o dalších důležitých věcech.

V neposlední řadě by půjčovna aut na dovolenou měla poskytovat i kvalitní zákaznický servis. Při výběru autopůjčovny je důležité si ověřit její pověst – můžete si přečíst recenze na internetu nebo se zeptat svých známých. Hledáte ideální autopůjčovnu v Praze, jež splňuje všechny tyto podmínky? Pak vás zajisté zaujme tato autopůjčovna v Praze.

Na co si dát pozor?

Pozor si dejte především na to, aby autopůjčovna vůbec umožňovala půjčení auta do zahraničí, neboť některé z půjčoven mají zákaz vyvážet auta ze zóny, jež mnohdy bývá ohraničená Českou republikou, maximálně sousedními zeměmi. Proto si je potřeba najít specializovanou půjčovnu, jež umožňuje i zapůjčení auta do zahraničí bez dalších poplatků a pokut

Další z věcí, které se vyvarovat, tak je půjčení auta od lidí. Půjčovna aut od lidí je dobrou alternativou na krátké vzdálenosti a jízdy po republice, ale na delší cesty není vhodná z důvodu, že hrozí zvýšené riziko výskytu technických komplikací kvůli možnému zanedbání údržby. Zapůjčení vozidla do zahraničí tedy provádějte výhradně z ověřené a spolehlivé profesionální autopůjčovny, jež se o své vozy dobře stará.

Pronájem vozu na dovolenou
Pronájem vozu na dovolenou

Jaké auto si půjčit na cestu do zahraničí?

Jestliže si najdete spolehlivou autopůjčovnu, pak další otázkou zůstává to, jaké konkrétní auto si v ní půjčit. To do značné míry závisí hlavně na tom, kolik vás bude do zahraničí cestovat. Půjčení auta pro 6 osob je naprostým základem, který nabízí vskutku každá autopůjčovna. Takováto půjčovna aut pro 6 osob může být vybavena kupříkladu následujícím vozovým parkem:

  • Volkswagen Golf VII
  • Škoda Scala
  • Škoda Fabia
  • Škoda Rapid
Autopůjčovna JS-CAR
Autopůjčovna JS-CAR

Ne vždy ale tento základ musí postačovat, proto každá dobrá půjčovna by měla mít ve své nabídce i alespoň jedno 7mi místné auto. Půjčovna 7 místných aut povětšinou znamená, že v její nabídce nechybí vozy typu kombi, jež jsou právě velmi často projektovány pro převážení až sedmi pasažérů. Kvalitní půjčovna aut 7 míst pak může mít ve svém portfoliu například tato vozidla:

  • Škoda Octavia 3 Combi
  • Škoda Superb III

Půjčení auta 7 míst je ideální pro rodiny s dětmi cestující na zahraniční dovolenou. Co když se ale na dovolenou vypravíte v ještě početnějším zastoupení? Třeba ještě i s vašimi známymi. V takovém případě se vám bude hodit půjčovna aut pro 8 osob i více osob. Pakliže je zmíněna půjčovna 8 místného auta, tak na mysli už je půjčovna dodávek do zahraničí. Zkrátka půjčení osobního vozu ne vždy dostačuje. Jaké dodávky pro početnější výpravy na zahraniční dovolenou si můžete zapůjčit?

  • Volkswagen Transportér T6 Long
  • Opel Vivaro Long Bussines Paket

Cena zapůjčení vozidla na dovolenou

Pochopitelně každého zajímá i to, na kolik takové půjčení auto na cestu na dovolenou vyjde. Jednotná odpověď na to samozřejmě neexistuje, neboť cena pronájmu auta závisí na několika různých faktorech jako jsou typ auta, doba pronájmu, místo pronájmu či na tom, zdali je aktuálně turistická sezóna, nebo nikoliv.

Dalším faktorem, jež může zcela zásadním způsobem ovlivnit konečnou cenu pronájmu je to, jestli autopůjčovna omezuje nájezd kilometrů. Při cestě do zahraničí je prakticky nezbytně nutné volit půjčovny, které nabízejí neomezený nájezd kilometrů. V opačném případě by se mohla cesta výraznou měrou prodražit.

Na kolik tedy vyjde půjčení auta na týden, když chcete mít záruku bezproblémovosti a spolehlivosti? V případě nejlepší autopůjčovny v Praze startují ceny již na 500 Kč za den. Tudíž auto na týden, v tomto případě moderní Škodu Fabii, můžete mít už od 3 tisíc Kč.

Nejčastější dotazy ohledně zapůjčení auto do zahraničí

Kdy je nejlepší si auto rezervovat?

Nejlepší je rezervovat si auto alespoň 48 hodin předem, zejména pokud cestujete v hlavní sezóně. Pokud si auto rezervujete včas, tak budete mít větší výběr a také budete mít větší šanci získat lepší cenu.

Jaké dokumenty potřebuji k pronájmu auta?

K pronájmu auta budete potřebovat pouze platný řidičský průkaz, občanský průkaz (cestovní pas) a pochopitelně finanční prostředky. V některých případech budete muset předložit také potvrzení o pojištění.

Jaké jsou poplatky za pronájem auta?

Mezi poplatky, které po vás autopůjčovna může chtít, patří poplatek za kilometry, poplatek za řidiče do 25 let, poplatek za dětskou sedačku či poplatek za pojištění. Při zjišťování ceny tedy počítejte i s nimi.

Jak se starat o zapůjčené auto?

Při pronájmu auta je důležité se o něj starat. To znamená, že byste měli auto pravidelně kontrolovat, zda je v dobrém technickém stavu. Pokud byste auto poškodili, je důležité to nahlásit půjčovně aut co nejdříve.

Závěr

Pokud si vyberete spolehlivou a ověřenou autopůjčovnu, u níž je záruka, že se dobře o své vozy stará, tak zapůjčení auta na dovolenou bude zcela bezproblémovou záležitostí. Při půjčení auta na cestování se tedy rozhodně vyplatí a umožní vám si užít dovolenou zcela bez omezování a závislosti na hromadné dopravě.

© 2022-2023 JSCAR autopůjčovna Praha